I Niedziela Wielkiego Postu

Opublikowano: niedziela, 21 luty 2021
Zrzut ekranu 2021 02 21 o 20.29.38Słowa Ewangelii według Świętego Marka 
Jezus był kuszony przez Szatana, aniołowie zaś Mu usługiwali
Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
 
 
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»  ( Mk 1, 12-15)

 

Nie tylko pojedynczy człowiek ma swój Wielki Post. Duch Święty wyprowadza na pustynię również całe rodziny, wspólnoty, Kościół i świat. I choć podstawą przemiany jest osobiste nawrócenie każdego z nas, to trzeba też pomyśleć o tych, pośród których żyjemy. Może warto się nawrócić z myślą o innych i dla ich dobra? Na ile takich nawróceń czekają współmałżonkowie i dzieci w rodzinach, współpracownicy w pracy? Duch wyprowadza też nas na pustynię jako Kościół, żebyśmy na nowo przemyśleli swoje miejsce w Kościele i odpowiedzialność za głoszenie Ewangelii i świadectwo wiary. (bp Andrzej Przybylski)

 

 

 

Odsłony: 97