Ogłoszenia Duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą

Opublikowano: sobota, 22 czerwiec 2019

ogloszenia lepsze1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych.

Czytaj więcej...

Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Najświętszej Trójcy

Opublikowano: sobota, 15 czerwiec 2019

ogloszenia lepsze1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga. 

Czytaj więcej...

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

Opublikowano: niedziela, 09 czerwiec 2019
ogloszenia lepsze1. Obietnica Zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, Który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.
 

Czytaj więcej...

Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Opublikowano: sobota, 01 czerwiec 2019
ogloszenia lepsze1. Czterdzieści dni po Zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do Nieba. Pamiątkę tego wydarzenia  Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem Miłości jest życie wieczne w Królestwie Niebieskim. 

Czytaj więcej...

Ogłoszenia Duszpasterskie na Szóstą Niedzielę Wielkanocną

Opublikowano: niedziela, 26 maj 2019
ogloszenia lepsze1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek. 

Czytaj więcej...