ogłoszenia Duszpasterskie na Szóstą Niedzielę Wielkanocy

Opublikowano: niedziela, 09 maj 2021
ogloszenia lepsze1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.
 
 
 
2. Przez cały maj codziennie o godz. 17.30 nabożeństwo majowe.
3. W środę 12 maja Msza Św. o godz. 12.00. Nie będzie Mszy o godz. 18.00 ponieważ udajemy się wraz z delegacją z parafii na 60 rocznicę święceń kapłańskich ks. Kazimierza Podgórskiego, który był tutaj w Tanowie proboszczem. Obecnie ks. Kazimierz przebywa w domu emeryta w Kamieniu Pomorskim.
4. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r.
5. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. 
6. Trwają prace przy budowie kościoła i domu parafialnego. Chcę Wam serdecznie podziękować za ofiarność na ten cel. Chciałbym przykryć plebanie dachem i zakończyć wieżę kościoła. 
7. Przypominam, że w każdą niedzielę do końca października odprawiana jest Msza Św. w Bartoszewie o godz. 12.00. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Niech Pan Bóg Wam błogosławi.
8. W tym tygodniu patronuje nam:
– w piątek 14 maja – św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza.
Odsłony: 91