Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Palmowa 2021

Opublikowano: niedziela, 28 marzec 2021

ogloszenia lepsze1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego.

 

 

2. Przypominam, że można złożyć do skarbony ofiarę na kwiaty do grobu, wychodząc z kościoła. Proszę tych, którzy chcą w tym roku przygotować grób Pański, by po Mszy Św. zapisali się na listę
w zakrystii. 

3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

4. Caritas rozprowadza świece, by za otrzymane ofiary wspomagać potrzebujących. Świeca duża, kula z podstawką i bez w cenie 15 zł. Świeca mała 6 zł. Baranek wielkanocny 5 zł.

5. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. 

Uroczysta liturgia w naszej świątyni rozpocznie się o godz. 18.00. Spowiedź tego dnia od 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu po liturgii do godz. 21.00.

6. Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. O godz. 17.30 droga krzyżowa. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Liturgię rozpoczniemy o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00. Tego dnia przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Pamiętajmy, że papież i jego nauczanie to dar, którego nam, Polakom, nie wolno zmarnować.

7. Wielka Sobota – W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Święcenie pokarmów w Tanowie o godz. 9.00; 9.30; 10.00; 10.30 i w Bartoszewie o godz. 11.00. Ofiary składane podczas poświęcenia pokarmów przeznaczone są na budowę nowego Kościoła.

8. Wigilia Paschalna - Liturgię rozpoczniemy o godz. 18.00. Zabierzmy na nią świece. 

9. Spowiedź w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę od 17.30 do 18.00.

10. Rezurekcja w poranek wielkanocny o godz. 6.00. Zapraszamy wszystkich parafian i gości, żeby uroczyście i radośnie ogłosili światu, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Proszę o przygotowanie orszaku procesyjnego. Niech świat usłyszy naszą radość! Nie ma Mszy o godz. 8.00. Następna o godz. 9.30 i 11.00.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

12. Wznowiliśmy prace przy budowie nowego Kościoła i domu parafialnego. Za wszelkie wpłaty
 i ofiary na ten cel składam serdeczne Bóg zapłać. Niech Wam Pan Bóg błogosławi na nadchodzący Wielki Tydzień.

Odsłony: 404