Dobry Pasterz

Opublikowano: niedziela, 25 kwiecień 2021
178474216 881497412416091 2299799966700600519 nSłowa Ewangelii według Świętego Jana
Jezus jest dobrym pasterzem
 
Jezus powiedział:
«Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; najemnik ucieka, dlatego że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach.
 
 
 
 
 
Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej zagrody. I te muszę przyprowadzić, i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz.
Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je znów odzyskać. Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja sam z siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca». (J 10, 11-18)
 
Są owce, których nie da się unieść, uciekają wciąż w dalekie strony, buntują się, wiedzą "lepiej" od Pana Boga, nie chcą odetchnąć na ramionach pasterza. Są też i takie, które unieść się dadzą, ale na swoich warunkach, przez chwilę, dla zasady, jakby ich parzyło to, co płonie Ewangelią. Są też takie owieczki, które na ramionach siedzą za długo, rozleniwiają się, jest im dobrze. Mądry pasterz będzie cierpliwy. Poszuka, przytuli, jak trzeba będzie - odstawi na cztery nogi. Ważne, żeby nie przestawał kochać. A z tym chyba najtrudniej. Módlcie się za pasterzy i o pasterzy. Żeby owiec nie porywały wilki. Żeby dała się każdusieńka owca Chrystusowi poznać i żeby sama poznała, jak wielki jest Bóg. W swojej miłości do nas... Zresztą i pasterz bywa owcą, a owca bywa pasterzem. Biedny Pan Jezus... Ile On się nas nanosi. A my ciągle takie głuptasy...
 (ks. Rafał Sorkowicz SChr)
 
Odsłony: 200