POWSTAŁA PARAFIALNA BIBLIOTEKA

Opublikowano: sobota, 06 kwiecień 2019

biblioteka22Regulamin, spis książek  i wszystkie inne informacje dostępne są w zakładce Biblioteka .

 

http://parafiatanowo.pl/index.php/biblioteka 

ZAPRASZAMY! 

Czytaj więcej...

Środa Popielcowa rozpoczyna Wielki Post 2019 - prochem jesteś i w proch się obrócisz

Opublikowano: środa, 06 marzec 2019
010317 Mt 6 1 6.16 18 660x330Bracia:
 
W imieniu Chrystusa spełniamy posłannictwo jakby Boga samego, który przez nas udziela napomnień. W imię Chrystusa prosimy: pojednajcie się z Bogiem!

Czytaj więcej...

Pierwszy Piątek Miesiąca - 12 OBIETNIC PANA JEZUSA

Opublikowano: piątek, 01 marzec 2019
SERCE JEZUSAPrzedmiotem święta i w ogólności nabożeństwa do Boskiego Serca jest samo cielesne, ludzkie serce Pana Jezusa. Ponieważ jest istotowo zjednoczone z drugą osobą Boską, toteż jest człowieczym sercem samego Boga i jest jednocześnie symbolem oraz siedzibą niezmiernej miłości naszego Odkupiciela do rodzaju ludzkiego. Tą miłością otoczył nas Pan Jezus, abyśmy także i my Go podobnie kochali, Jego czcili i wielbili.

Czytaj więcej...

22 lutego - Dzień, w którym Jezus objawił Faustynie obraz " Jezu Ufam Tobie"

Opublikowano: sobota, 23 luty 2019
web3 saint faustine jesus merciful east news„Nie w piękności farby ani pędzla jest wielkość tego obrazu, ale w Łasce Mojej”.
Jest 22 lutego 1931 roku. Helena Kowalska, która w zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przyjęła imię Faustyna, przebywa w klasztorze w Płocku. Wtedy po raz pierwszy widzi Jezusa w charakterystycznej postawie i geście błogosławieństwa, które dziś znamy wszyscy dzięki (głównie) obrazowi z krakowskich Łagiewnik. Objawienie prywatne, które zostało jej dane mocą łaski Boga, zapoczątkowało kult Bożego Miłosierdzia – choć upłynęło dużo czasu, zanim uznano je za autentyczne. Dziś mija 88 lat od tego wydarzenia.

Czytaj więcej...

Kończymy obchody Bożego Narodzenia - ZDJĘCIA

Opublikowano: środa, 30 styczeń 2019
DSCN1558
Boże Narodzenie - zdjęcia
 
 
2 lutego będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy obchody Bożego Narodzenia i rozpoczyna drogę ku Wielkanocy.
 
 

Czytaj więcej...