Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego

Opublikowano: niedziela, 04 kwiecień 2021
ogloszenia lepszeDrodzy parafianie i goście!
Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po Misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.
 
 
Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.
 
1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Księdzu Ireneuszowi za przewodniczenie uroczystości,  za posługę w  konfesjonale. Tym, którzy przygotowali ołtarz adoracji, grób Pański, posprzątali kościół i przystroili go kwiatami. Chórowi, strażakom, orszakowi procesyjnemu, a przede wszystkim liturgicznej służbie ołtarza-  ministrantom. Niech Zmartwychwstały spotka Was na drodze Waszego życia jak uczniów idących do Emaus.
 
2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Św. o godz. 8; 9.30 i 11.00.
 
3. Za tydzień przeżywamy, Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
 
4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. 
Odsłony: 59