Św. Hiacynta i św. Franciszek - Fatimskie Dzieci - wspomnienie

Opublikowano: środa, 20 luty 2019

18491674 1167681946694864 1988837036401756147 oDzisiaj obchodzimy wspomnienie św. Hiacynty i św. Franciszka, rodzeństwa portugalskich dzieci, którym w Fatimie w 1917 roku - od maja do października - ukazywała się Maryja. Dzieci zostały beatyfikowane w Fatimie 13.05.2000 przez Jana Pawła II, a kanonizowane – 13.05.2017 przez papieża Franciszka w 100-lecie Objawień Fatimskich.

Czytaj więcej...

św. Teresa z Avila - wspomnienie

Opublikowano: poniedziałek, 15 październik 2018

imagestheresePapież Benedykt XVI: W toku katechez, które pragnąłem poświęcić Ojcom Kościoła (...) którzy zostali ogłoszeni doktorami Kościoła , rozpoczynam od świętej, która stanowi jeden ze szczytów duchowości chrześcijańskiej wszystkich czasów - Teresy od Jezusa.

 

Czytaj więcej...

Św. Siostra Faustyna Kowalska - wspomnienie

Opublikowano: piątek, 05 październik 2018


" Nie szukam szczęścia poza wnętrzem, w którym przebywa Bóg. Cieszę się Bogiem we własnym wnętrzu. Tu z nim ustawicznie przebywam, tu jest największa moja z Nim zażyłość, tu z Nim przebywam bezpiecznie, tu nie dosięga wzrok ludzki. [...] Cóż to szkodzi mi żyć otoczona sercami niechętnymi, gdy mam pełnię szczęścia w duszy własnej? Albo co mi pomoże życzliwość serc innych, jeżeli nie posiadam we własnym wnętrzu Boga?"

Czytaj więcej...

Święta Teresa od Dzieciątka Jezus - wspomnienie

Opublikowano: poniedziałek, 01 październik 2018

teressssMe życie jest cieniem, me życie jest chwilką

Co ciągle ucieka i ginie

By kochać Cię Panie, tę chwilę mam tylko,

Ten dzień dzisiejszy jedynie!...

 

Czytaj więcej...

Św. Monika - Matka św. Augustyna - wspomnienie 27 sierpnia

Opublikowano: poniedziałek, 27 sierpień 2018

 

 

Jej syn - Św. Augustyn tak pisał o Monice w Swoich " Wyznaniach":

 

"Była też służebnicą Twoich sług. Którykolwiek z nich ją poznał, ten sławił, czcił i miłował Ciebie w niej. Bo czuł w jej sercu Twoją obecność, której też dawało świadectwo całe jej świątobliwe życie. Tylko jednego miała męża. Rodzicom swoim odwdzięczyła się za to, co od nich Otrzymała. Domem troskliwie i pobożnie się zajmowała i sławiono ją za uczynki miłosierne. Wychowała dzieci i tylekroć na nowo przeżywała ból macierzyński, ilekroć widziała, że one od Ciebie odchodzą. A w końcu, o Panie, nami wszystkimi, którym w dobroci Twej pozwalasz przemawiać niejako Twoim sługom, opiekowała się, gdy dostąpiliśmy łaski chrztu i żyliśmy we wspólnocie przyjacielskiej, zanim ona zasnęła w Tobie. Opiekowała się nami tak, jakby była nas wszystkich matką, a służyła każdemu tak jakby jego córką była.”

Czytaj więcej...