ogłoszenia Duszpasterskie Piąta Niedziela Wielkiego Postu 2021

Opublikowano: niedziela, 21 marzec 2021

ogloszenia lepsze1. Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa.

 

 

Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

2. Przypominam, że można złożyć do skarbony ofiarę na kwiaty do grobu, wychodząc z kościoła. Proszę tych którzy chcą w tym roku przygotować grób Pański, by po Mszy Św. zapisali się na listę w zakrystii. 

3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

4. Caritas rozprowadza świece, by za otrzymane ofiary wspomagać potrzebujących. Świeca duża, kula z podstawką i bez w cenie 15 zł. Świeca mała 6 zł. Baranek wielkanocny 5 zł.

5. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Za tydzień w niedziele przyniesiemy palmy do poświęcenia i rozpoczniemy Wielki Tydzień.

6. W najbliższy piątek, 26 marca, o godz. 17.30 droga krzyżowa. W niedzielę o godz. 9.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. 

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. Pamiętajmy o modlitwie za nasze rodziny, w dniu imienin, urodzin, w rocznicę śmierci, w różne jubileusze. Poprzez Mszę Św. zanośmy przed oblicze Boże nasze różne sprawy. 

9. Dziękujmy Panu Bogu za każdy miniony dzień i prośmy o dalsze błogosławieństwo na nadchodzący tydzień. 

Odsłony: 125