Ogłoszenia Duszpasterskie XXXII Niedziela Zwykła

Opublikowano: poniedziałek, 09 listopad 2020
ogloszenia lepsze1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane.
 
 
Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy. 
2. W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem Świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.
3. W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00; 9.30 i 11.00.
4. Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu.
5. W naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy polecamy naszych bliskich zmarłych. Kartki na wypominki leżą na stoliku za ławkami. 
6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, pogłębiania naszej wiary. Prasa wyłożona jest na stoliku.
7. Zapraszamy do udziału w modlitwie za Ojczyznę w 102. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wojewódzkie obchody tego wydarzenia odbędą się w Pyrzycach, w parafii pw. św. Ottona, gdzie o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Ponadto w Szczecinie Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana. 
8. Dziękujmy Panu Bogu za każdy dzień, za wszystkich spotkanych na naszej drodze życiowej. Dziękujmy za modlitwy i wsparcie finansowe na budowę nowego kościoła i domu parafialnego. Prośmy Pana Boga o błogosławieństwo na nadchodzący tydzień.
W tym tygodniu patronujĄ nam:
 • 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża.
 • 11 XI – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca niemęczennik w Kościele Zachodnim.
 • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich.
 • 13 XI – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za czasów Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni do chwały ołtarzy.

 

 • INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH (09.11.2020 – 15.11.2020)
  Poniedziałek 09.11. godz. 18.00 – O Boże Błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej, dary Ducha Świętego, zdrowie dla Ks. Marcina – intencja zamówiona od Margaretki z Polic.
  Wtorek 10.11. godz. 18.00 - śp. Henryk Abyzow (10 Msza gregoriańska)
  Środa 11.11. godz. 8.00 – śp. śp. Henryk Abyzow (11 Msza gregoriańska)
  9.30 – 1. Śp. Annę, Jana Pawełków zmarłych z całej rodziny. Za poległych w obronie naszej Ojczyzny.
  2. O Boże Błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny z okazji dnia Niepodległości.
  11.00 – Śp. Mirosławę Staniszewską.
  Czwartek 12.11 godz. 18.00 – śp. śp. Henryk Abyzow (12 Msza gregoriańska)
  Piątek 13.11 godz. 18.00 – Śp. Aleksandrę, Feliksa Wiśniewskich i zmarłych z całej rodziny.
  Sobota 14.11 godz. 18.00 – śp. śp. Henryk Abyzow (14 Msza gregoriańska)
  Niedziela 15.11. godz. 8.00 – O Boże Błogosławieństwo dla Zuzanny i Piotra i ich poczętego dziecka. O opiekę Matki Bożej dla nich.
  godz. 9.30 –  Śp. Zdzisław, Helena, Janusz, Bogdan Struk.
  godz. 11.00 – śp. śp. Henryk Abyzow (15 Msza gregoriańska)
Odsłony: 161