×

Błąd

[OSYouTube] Alledia framework not found

Okno wiary

Opublikowano: niedziela, 16 maj 2021
184080989 343847450406843 8570308166262449574 nEwangelia (Mk 16, 15-20)
 
Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga
 
Jezus, ukazawszy się Jedenastu, powiedział do nich:
«Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.
 
 ***
 
Te zaś znaki towarzyszyć będą tym, którzy uwierzą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, a ci odzyskają zdrowie».
Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami, które jej towarzyszyły.
 
Chcieliśmy otworzyć okna Kościoła, aby był on bardziej otwarty na świat. Niestety, często zanim z Kościoła wyszło światło Boże na świat, dużo szybciej świat wszedł do wnętrza Kościoła, czyniąc go bardziej światowym niż duchowym. To nie znaczy, że mamy znów zamykać okna, musimy być otwarci na ludzi, wychodzić do nich, słuchać, rozmawiać i służyć. Jednak idąc do świata, musimy iść z odważną wiarą, z mocą Bożego Słowa, z wiernością Tradycji i nauczaniu Kościoła. Otwierajmy okno wiary na świat, ale nie po to, żeby świat rozmiękczył nam wiarę, ale by nasza wiara stała się solą dla świata.
 
( Z notatnika bp Andrzeja Przybylskiego)
Odsłony: 276