×

Błąd

[OSYouTube] Alledia framework not found

Ogłoszenia Duszpasterskie Czwarta Niedziela Wielkanocy - Dobrego Pasterza

Opublikowano: niedziela, 08 maj 2022
ogloszenia lepsze1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium. 
 
 
2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. 
 
3. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny. Msza Święta w naszym kościele o godz. 18.00. 
 
4. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. 
 
5. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza. 
 
6. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 9.00. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcam do modlitwy w domach rodzinnych.
 
7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.
  
 
8. 12 maja o godz. 18.00 ks. biskup Henryk Wejman udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Módlmy się aby dary Ducha Św. umacniały ich do dawania świadectwa w wierze. Dziękuję serdecznie rodzicom i młodzieży za posprzątanie kościoła i terenu przed kościołem.
 
9. Gdyby ktoś szukał pomocy do pielęgnacji ogrodu, działki to proszę o kontakt z panią Wiesią nr tel. (508963834). Lub też, kto by chciał przyjąć do siebie małżeństwo z Ukrainy to proszę o kontakt ze mną. 
 
10. 15 maja po Mszy Św. o godz. 11.00 zapraszam na spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.  
 
11. Panu Bogu dziękujmy za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców nowego kościoła i domu parafialnego. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam na nadchodzący tydzień. 
Odsłony: 88