×

Błąd

[OSYouTube] Alledia framework not found

Ogłoszenia Duszpasterskie Piąta Niedziela Wielkanocy

Opublikowano: niedziela, 15 maj 2022
ogloszenia lepsze1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.  
 
 
2. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie. 
 
3. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu. Będziemy o nią prosić w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
 
4. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie o godz. 17.30 oprócz wtorku, we wtorek o godz. 8.30 i w niedzielę o godz. 9.00. Zapraszam na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej. 
 
5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.
 
6. Dzisiaj od godz. 14 do 16 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, będziemy się modlić o zryw w Polskim narodzie do modlitwy, pokuty, i odnowy moralnej, prosić również o pokój na świecie, Ukrainie i by nigdy w Polsce nie było wojny. Zapraszam wszystkich do tej inicjatywy i modlitwy w tych godzinach w naszej parafii, łącząc się z innymi parafiami w Polsce.
 
7. 12 maja odbył się Sakrament Bierzmowania w naszej wspólnocie parafialnej. Dziękuję młodzież za świadectwo swojej wiary. Rodzicom za troskę o przekazywanie tej wiary. Przygotowanie naszej świątyni i terenu przed kościołem. Paniom katechetkom Barbarze i Beacie za wszelki trud nauki katechezy. Pani Barbarze Korzybskiej za ustrojenie kościoła w kwiaty. Wszystkim, którzy modlili się w intencji tej młodzieży.
 
8.  Panu Bogu dziękuję za wszelką modlitwę i ofiary na rzecz naszej wspólnoty i budowy nowego kościoła. Niech Pan Bóg Wam błogosławi.
 
W tym tygodniu patronuje nam:
- poniedziałek, 16 maja – Święty Andrzej Bobola (1591-1657), jezuicki prezbiter, męczennik, patron Polski.
Odsłony: 100