×

Błąd

[OSYouTube] Alledia framework not found

Po prostu kochaj

Opublikowano: niedziela, 15 maj 2022
1141831750Ewangelia (J 13, 31-33a. 34-35)
Przykazanie nowe daję wam
 
Po wyjściu Judasza z wieczernika Jezus powiedział: «Syn Człowieczy został teraz otoczony chwałą, a w Nim Bóg został chwałą otoczony. Jeżeli Bóg został w Nim otoczony chwałą, to i Bóg Go otoczy chwałą w sobie samym, i to zaraz Go chwałą otoczy.
 
Dzieci, jeszcze krótko jestem z wami. Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, że jesteście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali».
Zastanawiam się, po czym można mnie rozpoznać? Jaka jest pierwsza rzecz, z którą mnie ludzie kojarzą, gdy o mnie pomyślą? Może to być na przykład uśmiech albo życzliwość. Przecież staram się taki być. Ale może to być coś niedobrego - gadulstwo, bałaganiarstwo, niecierpliwość, upór... Co prawda staram się taki nie być. Ale taki bywam. Być może ktoś - zamiast uśmiechu i życzliwości - doświadczył ode mnie właśnie tego? I tylko tego... Na szczęście Bóg wszystkich ludzi rozpoznaje zawsze w miłości. Czyni swoimi uczniami - bo ich kocha, a nie dlatego, że się jakoś szczególnie do tego nadają. I dlatego mówi dziś do mnie: Pozwól się kochać i sam kochaj. Stań się moim uczniem, a z czasem przestaniesz być gadułą i bałaganiarzem, który wszystko chce mieć "na zaraz" i po swojemu. Kochaj, a wzsyscy będą cię rozpoznawać przede wszystkim po miłości. 
Odsłony: 79