×

Błąd

[OSYouTube] Alledia framework not found

Czy potrafisz rozpoznać Boży głos?

Opublikowano: niedziela, 09 styczeń 2022
269882598 2180874472065142 1435968379335085603 nEwangelia (Łk 3, 15-16.21-22)
Chrzest Jezusa
Gdy lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w swych sercach co do Jana, czy nie jest Mesjaszem, on tak przemówił do wszystkich: «Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On będzie was chrzcił Duchem Świętym i ogniem».
 
 
Kiedy cały lud przystępował do chrztu, Jezus także przyjął chrzest. A gdy się modlił, otworzyło się niebo i Duch Święty zstąpił nad Niego, w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: «Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie».
Czego można się nauczyć od Jana Chrzciciela?
Pokornej miłości. Wyrażonej w słowach: " idzie mocniejszy ode mnie". Jak on musiał kochać Boga, żeby w ten sposób mówić o Jezusie, swoim młodszym kuzynie, i nigdy nie chcieć skupiać uwagi słuchaczy na sobie. Jak bardzo musiał kochać ludzi, by przez całe życie chcieć ich na spotkanie z Jezusem przygotować. Jak mało zależało mu na sobie - głoszenie prawdy i napominanie było dla niego ważniejsze, było tak ważne, że godził się iść za nie do więzienia. 
 
Pokorna miłość: zdolność do tego, by we własnym życiu zawsze robić miejsce dla Boga. Pierwsze miejsce. 
 
Gdy się czyta cały rozdział Ewangelii wg Łukasza, można przegapić jedno zdanie, więc wyjmiemy je sobie, żeby mu się lepiej przyjrzeć.
"A gdy się modlił, otworzyło się niebo i Duch Święty zstąpił nad Niego, w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: «Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie»."
Tyle się w tym zdaniu dzieje! Jezus się modli. Niebo się otwiera ( jak to wyglądało?). Zstępuje Duch Święty - skoro Łukasz tak to wyraźnie zaznacza, to ci, którzy to widzieli, musieli poczuć Jego boskość i moc; to było coś o wiele większego niż biały gołąb nad głową. I jeszcze głos z nieba. Łagodny, potężny, z mocą? Tyle razy Pan Bóg z kimś w Piśmie Świętym rozmawia, ale nikt nie opisuje Jego głosu, tak jakby nie trzeba było, jakby był tak dobrze znany, że gdy go słyszysz, masz pewność, czyj jest. Cała Trójca, Bóg, który zbawia, z mocą rozpoczynający " ziemską misję" Jezusa. 
 
Czy potrafisz w swoim życiu wyraźnie dostrzec działanie Ojca, Syna, Ducha? Czy potrafisz rozpoznać Boży głos?
Odsłony: 179