×

Błąd

[OSYouTube] Alledia framework not found

Łaska po łasce

Opublikowano: sobota, 01 styczeń 2022
unnamedEwangelia (J 1, 1-18)
Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami
Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, z tego, co się stało. W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła.
 
 
Pojawił się człowiek posłany przez Boga – Jan mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz został posłany, aby zaświadczyć o światłości.
Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi.
Na świecie było Słowo, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego – którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili.
A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy.
Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: «Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie».
Z Jego pełności wszyscy otrzymaliśmy – łaskę po łasce. Podczas gdy Prawo zostało dane za pośrednictwem Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa.
Boga nikt nigdy nie widział; ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, o Nim pouczył.
 
Piękny hymn o Słowie-Logosie. Za każdym razem, kiedy czytam ten fragment Ewangelii, jeszcze bardziej się w Nim zakochuję. Tyle pięknych określeń w jednym miejscu odnoszących się do Niego!
Słowo, które było już wtedy, gdy mnie stwarzał, gdy powstawałem w zamyśle Boga. Ono było, bo " przez Nie" powstałem. Słowo, które daje mi życie, bo jest światłem w moim codziennym życiu.
 
"Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami". To najpiękniejsze zdanie z tego hymnu. Słowo, z którym spotykam się na co dzień, jest żywe. Nie jest martwą literą, ale żyje. Naprawdę mogę wejść z Nim w dialog. Co więcej - Ono miesza ze mną. I to jest coś pięknego, bo każdego dnia mogę na Nie spojrzeć, gdy leży na moim biurku. Mieszka nie tylko ze mną, ale i we mnie. I zaprasza nas - mnie i ciebie - do tego, by poznać Je bliżej. Zaczynamy?
 
 
Odsłony: 127