Otworzyć Źródło

Opublikowano: niedziela, 10 styczeń 2021

chrztSłowa Ewangelii według Świętego Marka 

Chrzest Jezusa

Jan Chrzciciel tak głosił: «idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby schyliwszy się, rozwiązać rzemyk u Jego sandałów. Ja chrzciłem was wodą, On zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym».

W owym czasie przyszedł Jezus z Nazaretu w Galilei i przyjął od Jana chrzest w Jordanie. W chwili gdy wychodził z wody, ujrzał rozwierające się niebo i Ducha jak gołębicę zstępującego na Niego. A z nieba odezwał się głos: «Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie». (Mk 1, 7-11)

 

 

W akcie naszego Chrztu Świętego, dla każdego z nas otworzyło się Niebo i do każdego z nas Ojciec wypowiedział słowa: " Tyś jest mój syn umiłowany", " Tyś jest moja córka umiłowana" - " w tobie mam upodobanie". Jezus objawił nam, że możemy świadomie i pełnoprawnie wołać do Niego: Abba! Ojcze!

"Świadomość i przywołanie łaski chrztu świętego jest jak egzorcyzm. Zawsze, kiedy diabeł wzywa nas na pokuszenie, kiedy próbuje sprawdzić naszą wiarę i naszą przynależność do Jezusa trzeba przypomnieć sobie i otworzyć z mocą źródło wody chrzcielnej, które bije w nas od dnia chrztu świętego. „Przecież mam w sobie Boga! Przecież jestem Jego dzieckiem i jest we mnie Jego życie, Jego moc, Jego wybranie! Przecież w moim sercu rozlana jest miłość i sprawiedliwość Boża! Przecież mam w sobie wodę, krew i Ducha – źródło największej mocy Boga!” Jeśli w chwilach pokusy i duchowej walki wrócę do tego źródła z wiarą i pewnością jego działania, każdy demon skapituluje, bo zrozumie, że już nie walczy z nami, ale z obecnością Boga w nas. A wobec tej obecność największe demony drżą i tracą siłę." ( bp Andrzej Przybylski)

 

Odsłony: 220