×

Błąd

[OSYouTube] Alledia framework not found

Znaleźliśmy Mesjasza

Opublikowano: niedziela, 17 styczeń 2021

139072597 3748905805175036 8883039236860102313 oSłowa Ewangelii według Świętego Jana 

Znaleźliśmy Mesjasza

Jan stał wraz z dwoma swoimi uczniami i gdy zobaczył przechodzącego Jezusa, rzekł: «Oto Baranek Boży». Dwaj uczniowie usłyszeli, jak mówił, i poszli za Jezusem.

 

 

 Jezus zaś, odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: «Czego szukacie?» Oni powiedzieli do Niego: «Rabbi! – to znaczy: Nauczycielu – gdzie mieszkasz?» Odpowiedział im: «Chodźcie, a zobaczycie». Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego. Było to około godziny dziesiątej.

Jednym z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: «Znaleźliśmy Mesjasza» – to znaczy: Chrystusa. I przyprowadził go do Jezusa. A Jezus, wejrzawszy na niego, powiedział: «Ty jesteś Szymon, syn Jana; ty będziesz nazywał się Kefas» – to znaczy: Piotr. (J 1, 35-42)

 

"Czego szukacie?" - to pytanie Jezus stawia uczniom, którzy zamierzają iść za Nim. To pytanie fundamentalne, przed którym nie można uciec. 

Ewangelia wg Jana kończy się innym pytaniem, które Jezus zadaje Piotrowi ( Szymonowi) : " Szymonie, Synu Jana, czy miłujesz Mnie"? ( J 21,17).

Pomiędzy tymi dwoma pytaniami rozpościera się droga ku wierze, otwierająca na pytania: Kim jest Jezus? Kim jest On dla innych? " Za kogo uważają Mnie ludzie?" ( Mk 8,27).

Krąg zawęża się coraz bardziej i w centrum jest pytanie: " A wy za kogo Mnie uważacie?" ( Mk 8,29), to znaczy: Kim Jezus jest dla Ciebie...dla mnie?  

Jezus odpowiada - " Chodźcie, a zobaczycie". Andrzej, brat Szymona Piotra, który poszedł za Jezusem, powiedział do swego brata : " Znaleźliśmy Mesjasza".

Czy Ty możesz powiedzieć " Znalezłem, znalazłam Mesjasza"?

Zapytaj siebie - Kim jest Jezus? Oto jest zagadka...

 

https://www.youtube.com/watch?v=EErEM7My3nM&list=PLZaJYhQ2PpHs5IlTNRnvgn40OOrfYkwJh&index=2

Odsłony: 379