Ogłoszenia Duszpasterskie X Niedziela w Ciągu Roku

Opublikowano: niedziela, 06 czerwiec 2021

ogloszenia lepsze1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

2. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r. W kościołach w całej Polsce po Mszach Św. zbierane są ofiary do puszki na świątynie Opatrzności Bożej w Warszawie. Wiecie, że u nas nigdy nie zbieramy do puszki przed kościołem. Jeżeli ma ktoś ochotę złożyć ofiarę na ten cel, może zrobić to wychodząc z kościoła i wrzucając do skarbony przy konfesjonale.
3. Trwa miesiąc czerwiec polecony Sercu Jezusowemu. W tygodniu oprócz wtorku nabożeństwa do Serca Jezusowego o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 9.00. Codziennie okazja do spowiedzi św. pół godziny przed Mszą Św.
4. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta odpustowa o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. która potrwa całodobowo do Mszy Św. w sobotę o godz. 18.00. Chętnych do modlitwy i adoracji zapraszam do wpisywania się na listę wyłożoną na stoliku za ławkami. Niech wszystkie godziny zostaną zapełnione, by Pan Jezus został przez nas uwielbiony.  Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
5. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Na wieczorną Mszę Świętą zapraszam wszystkich pielęgnujących nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca.
6. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym ołtarze, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, szczególnie ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, policji i straży pożarnej, leśnikom, a przede wszystkim wam, drodzy, za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.
7. Bóg zapłać za wszelkie modlitwy i ofiary na budowę nowego kościoła i domu parafialnego.
8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
9. W tym tygodniu patronuje nam:
– we wtorek 8 czerwca – św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.
Odsłony: 51