Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Opublikowano: niedziela, 30 maj 2021

ogloszenia lepsze1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

 
 
2. Jutro ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe o godz.17.30. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam w poniedziałek, wtorek, środę na godz. 18.00 a w czwartek na godz. 10.00.
3. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza Święta o godz. 8.00 rano dla tych co nie mogą wziąć udziału w procesji. O godz. 10.00 wyruszymy ulicami z procesją do czterech ołtarzy. „[…] zagrody nasze widzieć przychodzi / i jak się Jego dzieciom powodzi” – będziemy śpiewać w czasie procesji. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem. Pierwszy ołtarz przy krzyżu przygotowują rodzice dzieci pierwszokomunijnych, drugi ołtarz Leśnicy na ul. Lipowej, trzeci ołtarz Strażacy, czwarty ołtarz na placu przy boisku przygotowuje Żywy Różaniec. Na zakończenie procesji Msza Św.
Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów.
4. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. O godz.17.30.
5. W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
6. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i budowę nowego kościoła. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.
7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
8. W tym tygodniu patronują nam:
– we wtorek 1 czerwca – św. Justyn (†ok. 165), męczennik, filozof;
– w sobotę 5 czerwca – św. Bonifacy (ok. 673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.
Odsłony: 142