×

Błąd

[OSYouTube] Alledia framework not found

Ogłoszenia Duszpasterskie XXXIII Niedziela w Ciągu Roku.

Opublikowano: niedziela, 13 listopad 2022
ogloszenia lepsze1.  Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 
 
 
 
Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków.  
2. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. 
3. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego.
4. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. 
5. W miesiącu listopadzie modlimy się w wypominkach za wszystkich którzy poprzedzili nas do wieczności, ale jeszcze nie otrzymali chwały nieba. Niech nasza modlitwa wyjedna nam u Miłosiernego Boga łaskę nieba.
6. Dziękujmy panu Bogu za wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców budowy nowego kościoła i domu parafialnego. Niech Boże Błogosławieństwo towarzyszy nam w nadchodzącym tygodniu.
W tym tygodniu patronują nam: 
- czwartek, 17 listopada – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231), córka króla Węgier, najpierw gorliwa żona i matka, później tercjarka Świętego Franciszka, oddana pokucie i dziełom miłosierdzia;
- piątek, 18 listopada – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.
Odsłony: 47