×

Błąd

[OSYouTube] Alledia framework not found

Ogłoszenia Duszpasterskie Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

Opublikowano: niedziela, 20 listopad 2022
ogloszenia lepsze1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.
 
2. Dziękuję za każde wsparcie finansowe budowy nowego kościoła. W środę podpisaliśmy umowę na konstrukcje dachu z drewna klejonego, która zostanie wykonana po Świętach Wielkanocnych.
 
3. Ośrodek  Monitorowania  Chrystianofobii   Fidei   Defensor zaprasza   na konferencję pt. Chrystianofobia - chrześcijaństwo poza  granicami  tolerancji, która odbędzie się środę, 30 listopada br., o godz. 17.00, w Hotelu Marriott przy pl. Brama Portowa 2 w Szczecinie (Posejdon, sala Colosseum). Tematyka konferencji będzie dotyczyć  prześladowania chrześcijan. Gościem spotkania będzie m.in. Ks.  prof. Paweł Bortkiewicz SChr.
.
 
4. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu. 
 
5. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, scholi, chórzystom składam serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzę obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze. 
 
6. W środę, 23 listopada, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. 
 
7. Zmarłych, których imiona wypisaliśmy na kartkach wypominkowych, polecamy Bogu codziennie w modlitwie. Niech wstawiennicza modlitwa Kościoła wyjedna im przebaczenie grzechów i pomoże osiągnąć szczęście wieczne. 
 
8. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię. 
 
9. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.   
 
10. Niech Boża łaska i błogosławieństwo towarzyszą nam na nadchodzący tydzień.
W tym tygodniu patronują nam:
- wtorek, 22 listopada – Święta Cecylia (III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;
- czwartek, 24 listopada – Święty Andrzej Dung-Lac i Towarzysze (XVIII/XIX w.), męczennicy wietnamscy.
 
Zrzut ekranu 2022 11 20 o 12.35.41
Odsłony: 98