×

Błąd

[OSYouTube] Alledia framework not found

Ogłoszenia Duszpasterskie Piąta Niedziela Wielkanocy

Opublikowano: niedziela, 07 maj 2023
ogloszenia lepsze1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.
2. Przez cały maj trwamy w nabożeństwie do Matki Bożej odmawiając litanie Loretańską.
3. Jutro wspomnienie św. Stanisława biskupa i męczennika patrona Polski. W osobie św. Stanisława łączą się dwie głębokie miłości: do Boga i Jego Prawa, oraz do wciąż kształtującej się Polski. Zginął, ponieważ swoim troskliwym i stanowczym napominaniem, próbował poruszyć zatwardziałe i zagubione serce polskiego władcy. Przez wieki traktowany był jako symbol oporu wobec tyranii. Jako autorytet jest przykładem miłosierdzia, skromności, pracowitości i pilności.
4. W sobotę 13 maja kolejna rocznica objawień Fatimskich.  Trojgu dzieciom z wioski w pobliżu miasta Fatima w Portugalii objawiła się Matka Boża (1917 r.)
Na Placu Świętego Piotra w Rzymie Mehmet Ali Ağca dokonał nieudanego zamachu na Jana Pawła II (1981 r.)
Jan Paweł II ustanowił Światowy Dzień Chorego obchodzony 11 lutego (1992 r.)
Benedykt XVI ogłosił rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II (2005 r.)
5. Przed naszą wspólnotą wielkie wyzwanie na budowie nowego kościoła. Etap zadaszenia kościoła i wieży. Nie da się tej inwestycji podzielić na kawałki. Trzeba podjąć pracę na całości dachu. Jest to bardzo kosztowna inwestycja. Bardzo proszę o wsparcie tej inicjatywy.
6. Dziękuję za wszelkie wsparcie modlitewne i finansowe budowy kościoła.
7. Niech Pan Bóg błogosławi nam na nadchodzący tydzień. 
Odsłony: 101