×

Błąd

[OSYouTube] Alledia framework not found

Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Najświętszej Trójcy

Opublikowano: niedziela, 04 czerwiec 2023
ogloszenia lepsze1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej. 
 
 
2. Dzieci, które przystąpiły do pierwszej Komunii Św. zapraszam w niedziele na godz. 11.00 w poniedziałek, worek, środę na godz. 18.00  a w czwartek na procesję Bożego Ciała. Będziemy obchodzili biały tydzień.
 
3. W środę, 7 czerwca, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Matce Zbawiciela będziemy przedstawiać nasze pokorne prośby, ufając, że Jej orędownictwo wyprosi nam Bożą pomoc. 
 
4. W czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy rozpocznie się o godz. 10.00. Proszę o przygotowanie ołtarza przy krzyżu rodziców dzieci pierwszokomunijnych, leśników, strażaków i Żywy Różaniec na placu przy Orliku. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszam do niesienia chorągwi, dzieci do sypania kwiatów. Kto może to proszę przygotować płatki kwiatków do sypania podczas procesji. 
 
5. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.15. Serdecznie zapraszam, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.
 
6. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku. 
 
 
7. Bóg zapłać Wam za wszelką modlitwę i ofiary na budowę nowego kościoła i domu parafialnego.
Odsłony: 214