Ogłoszenia Duszpasterskie XXXIII Niedziela w Ciągu Roku

Opublikowano: niedziela, 14 listopad 2021
ogloszenia lepsze1. Dziękuję dzieciom, które wzięły udział w konkursie „Różaniec w oczach dziecka”. Prace wywieszone są i możemy obejrzeć przy chrzcielnicy. 
2. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.
 
 
Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcam, by włączać się w różne akcje charytatywne organizacji społecznych i kościelnych. My za tydzień możemy złożyć ofiarę do skarbony na rzecz uchodźców, którzy są przy naszej granicy od strony Białorusi. Za te ofiary Caritas zakupi koce, jedzenie i środki czystości potrzebne dla tych ludzi.
3. Przez cały listopad trwa modlitwa za zmarłych. Kartki na wypominki leżą na stoliku za ławkami. 
4. W przyszłą niedzielę zapraszam młodzież przygotowująco się do bierzmowania na spotkanie po Mszy Św. o godz. 11.00. 
5. W piątek po Mszy Św. zapraszam chór na spotkanie w salce.
6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. 
7. Dziękuję Panu Bogu za wszelkie ofiary i modlitwy w intencji nowego kościoła i domu parafialnego. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 W tym tygodniu patronują nam:
– w środę 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, żona Ludwika IV, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich;
– w czwartek 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, zginęła z rąk carskiego żołnierza w obronie czystości, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc;
– w sobotę 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, powstaniec styczniowy, karmelita, niezwykły spowiednik.
Odsłony: 142