Ogłoszenia Duszpasterskie XXXII Niedziela w Ciągu Roku

Opublikowano: poniedziałek, 08 listopad 2021
ogloszenia lepsze1. Do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
 
 
2. W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszam na Msze Święte o godz. 9.30. Nie będzie Mszy Św. o godzinie 8.00 ani o 11.00.
3. Trwa modlitwa za zmarłych z naszych rodzin. Kto, by jeszcze chciał złożyć wypominki, można to uczynić przez wypełnienie kartki, która znajduję się na stoliku za łąwkami.
4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. 
5. Bogu dziękuję za wszelką modlitwę i ofiary na budowę nowego kościoła i domu parafialnego. Niech Pan Bóg błogosławi nam na nadchodzący tydzień. Miłego tygodnia życzę Wam drodzy parafianie.
W tym tygodniu patronują nam:
– w środę 10 listopada – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła;
– w czwartek 11 listopada – św. Marcin z Tours (ok. 316-397), biskup, żołnierz rzymski;
– w piątek 12 listopada – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik;
– w sobotę 13 listopada – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), pierwsi męczennicy Polski, eremici, misjonarze.
Odsłony: 111