×

Błąd

[OSYouTube] Alledia framework not found

Odpowiedział mu Jezus

Opublikowano: niedziela, 07 maj 2023
oknoEwangelia (J 14, 1-12)
Ja jestem drogą i prawdą, i życiem
Jezus powiedział do swoich uczniów: «Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę».
 
Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?»
Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście».
Rzekł do Niego Filip: «Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy».
Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie widzi, widzi także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: „Pokaż nam Ojca”? Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. To Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie – wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła!
Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, a nawet większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca».
 
"Niech się nie trwoży serce wasze". To zdanie wydaje się nielogiczne, zerkam do oryginału, ale tak jest dosłownie: "wasze serce". A przecież zgodnie z logiką powinno być: "twoje serce", albo "wasze serca".
Niech się nie trwoży serce wasze. Otóż chodzi o wspólnotę - Jedno serce, które ożywia wszystkich wierzących - to ono nie ma się trwożyć. To serce mamy wspólne, choć wiele może nas różnić. Papież Franciszek napisał, że do zbawienia jest potrzebny drugi człowiek. Że ono się nie uda w pojedynkę. Dwie osoby - najmniejsza wspólnota. Wspólne serce.
Czasem wspólne na całe życie, czasem na kilka miesięcy. Tak długo, ile trzeba, żeby sobie przekazać wiarę, pewność, że Bóg istnieje, że jest w kogo wierzyć, że Jezus jest drogą, prawdą, życiem. Tak długo, aż moja wiara w Niego będzie tak silna, że spełni się to co powiedział Jezus: " Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, a nawet większe od tych uczyni".
 
Z kim masz dziś wspólne serce? Kto pomaga ci iść do Jezusa, by przez Niego dojść do Ojca, do domu z wieloma mieszkaniami? Podziękuj za tego kogoś. Poproś, by był w twoim życiu tak długo i aż tak długo, jak tego chce Ojciec. 
 
Odsłony: 65