Damy z Bogiem radę

Opublikowano: niedziela, 04 październik 2020
MAZ6127 2 e1566925463217Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza
Przypowieść o dzierżawcach winnicy
Jezus powiedział do arcykapłanów i starszych ludu: «Posłuchajcie innej przypowieści. Był pewien gospodarz, który założył winnicę. Otoczył ją murem, wykopał w niej tłocznie, zbudował wieżę, w końcu oddał ją w dzierżawę rolnikom i wyjechał.
 
 
Gdy nadszedł czas zbiorów, posłał swoje sługi do rolników, by odebrali plon jemu należny. Ale rolnicy chwycili jego sługi i jednego obili, drugiego zabili, trzeciego zaś ukamienowali. Wtedy posłał inne sługi, więcej niż za pierwszym razem, lecz i z nimi tak samo postąpili. W końcu posłał do nich swego syna, tak sobie myśląc: Uszanują mojego syna.
Lecz rolnicy, zobaczywszy syna, mówili do siebie: „To jest dziedzic; chodźcie, zabijmy go, a posiądziemy jego dziedzictwo”. Chwyciwszy go, wyrzucili z winnicy i zabili. Kiedy więc przybędzie właściciel winnicy, co uczyni z owymi rolnikami?»
Rzekli Mu: «Nędzników marnie wytraci, a winnicę odda w dzierżawę innym rolnikom, takim, którzy mu będą oddawali plon we właściwej porze».
Jezus im rzekł: «Czy nigdy nie czytaliście w Piśmie: „Ten właśnie kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła. Pan to sprawił, i jest cudem w naszych oczach”. Dlatego powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce». (Mt 21, 33-43)
 
1. Całe życie dorastamy do świadomości, ile Bóg dla nas zrobił.
2. Prawdziwe życie zaczyna się z nawróceniem do Boga.
3. Im więcej wiary, tym mniej zmartwień.
4. Sprawianie krzywdy, wróci do człowieka.
 
ęgrzyniak&fbclid=IwAR3267k7nxNNibfntCnSu7QsKz3iW-POJsRyFUOowq5a_Yqv4m-9zNlI52E
Odsłony: 328