×

Błąd

[OSYouTube] Alledia framework not found

Do wszystkich mówię: Czuwajcie!

Opublikowano: niedziela, 29 listopad 2020
adwent 1Słowa Ewangelii według Świętego Marka 
Czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie
Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie.
 
 
 
 
 
Bo rzecz ma się podobnie jak z człowiekiem, który udał się w podróż. zostawił swój dom, powierzył swym sługom staranie o wszystko, każdemu wyznaczył zajęcie, a odźwiernemu przykazał, żeby czuwał.
Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, do wszystkich mówię: Czuwajcie!» (Mk 13, 33-37)

Oto Ty zawrzałeś gniewem, bo zgrzeszyliśmy. Od dawna tak postępowaliśmy, czy możemy być zbawieni? My wszyscy byliśmy skalani, a wszystkie nasze dobre czyny ( nasza sprawiedliwość) jak skrwawiona szmata. Wszyscy  zwiędliśmy jak liście, a nasze winy uniosły nas jak wiatr i nikt nie wzywał Twojego imienia, nikt nie powstał, by się uchwycić Ciebie. Dlatego odwróciłeś od nas swoje oblicze i oddałeś nas w moc naszej winy. A  przecież, PANIE, Ty jesteś naszym Ojcem! My jesteśmy gliną, a Ty naszym Stwórcą. Wszyscy jesteśmy dziełem rąk Twoich! Nie gniewaj się tak bardzo, PANIE,  i nie pamiętaj naszych win na zawsze! Spójrz, że my wszyscy jesteśmy Twoim ludem! Twoje święte miasta stały się pustynią, Syjon stał się pustynią, Jerozolima - pustkowiem. Nasz święty dom, nasza chluba, w której wychwalali Cię nasi przodkowi, stała się pastwą ognia, i wszystko, co dla nas nadroższe, stało się rumowiskiem. Czy pozostaniesz na to obojętny, PANIE,  czy będziesz milczał i tak bardzo nas doświadczal? ( Iz 64, 4-11)

(...)

Pozwoliłem się szukać tym, którzy nie pytali o Mnie, i znaleźć tym, którzy Mnie nie szukali. Mówilem: " Oto jestem tutaj! Oto jestem!" do narodu, który nie wzywał mojego imienia. Przez cały dzień wyciągałem ręce do ludu nieposłusznego i buntowniczego, który kroczy złą drogą, kierując się własnymi zmysłami; do ludu, który stale pobudza Mnie do gniewu (...) Mówią: " Odsuń się! Nie zbliżaj się do mnie, bo jestem od ciebie świętszy. Te rzeczy rozpalają Mój gniew i są ogniem, który cały dzień płonie. Oto co mam zapisane przed sobą: Nie będę milaczł, ale im odpłacę. A zapłacę im odpowiednio, stosownie do ich win, a także do win ich przodków - mówi PAN (...) Wymierzę im stosowną zaplatę, każdemu odpowiednią. ( Iz 65, 1-7) (...)

Jezus powiedział do swoich uczniów:

(...) do wszystkich mówię: Czuwajcie! 

Odsłony: 452