×

Błąd

[OSYouTube] Alledia framework not found

Nie dajmy się wypalić!

Opublikowano: poniedziałek, 09 listopad 2020
lamp 2Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza
Przypowieść o dziesięciu pannach
 
Jezus opowiedział swoim uczniom tę przypowieść:
«Podobne będzie królestwo niebieskie do dziesięciu panien, które wzięły swoje lampy i wyszły na spotkanie pana młodego. Pięć z nich było nierozsądnych, a pięć roztropnych.
 
 
Nierozsądne wzięły lampy, ale nie wzięły z sobą oliwy. Roztropne zaś razem z lampami zabrały również oliwę w swoich naczyniach. Gdy się pan młody opóźniał, senność ogarnęła wszystkie i posnęły.
Lecz o północy rozległo się wołanie: „Oto pan młody idzie, wyjdźcie mu na spotkanie!” Wtedy powstały wszystkie owe panny i opatrzyły swe lampy. A nierozsądne rzekły do roztropnych: „Użyczcie nam swej oliwy, bo nasze lampy gasną”. Odpowiedziały roztropne: „Mogłoby i nam, i wam nie wystarczyć. Idźcie raczej do sprzedających i kupcie sobie”.
Gdy one szły kupić, nadszedł pan młody. Te, które były gotowe, weszły z nim na ucztę weselną, i drzwi zamknięto. Nadchodzą w końcu i pozostałe panny, prosząc: „Panie, panie, otwórz nam!” Lecz on odpowiedział: „Zaprawdę, powiadam wam, nie znam was”.
Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny». (Mt 25, 1-13)
 
Głupota panien z przypowieści nie polegała na tym, że w ogóle nie miały oliwy. Miały, tak jak wszystkie inne, ale wypaliły ją na rzeczy i sprawy nie najważniejsze. Często zużywamy życie na wątpliwe przyjemności, tracimy energię na coś, co nie daje światła i pokoju, walczymy, żeby walczyć, nie zdając sobie sprawy, że w tej walce niszczymy zamiast budować. Głupie panny zużyły oliwę dla siebie, a kiedy przyszedł Pan okazało się, że są wypalone, zmęczone i pogrążone w ciemnościach. Bóg daje życie, mądrość i wiarę, ale wszystko to możemy w głupi sposób zmarnować i na końcu życia okazać się tak wypaleni, że nawet Bóg nas nie pozna. Nie dajmy się wypalić! Wróćmy do Boga, bo nie ma takiego wypalenia, z którego Bóg nie roznieciłby nowego ognia.

 

źródło:

"Z notatnika biskupa Andrzeja"

https://www.facebook.com/profile.php?id=100007932045234

Odsłony: 551