Wieczór Wszystkich Świętych - zdjęcia

Opublikowano: poniedziałek, 30 październik 2017

WIECZNOŚĆ CZEKA

 

 

 

Początek listopada - a wraz z nim uroczystość Wszystkich Świętych - skłania nas do postawienia sobie ważnych pytań o świętość. Czym ona jest? W jaki sposób ją osiągnąć? Czy przeznaczona jest dla każdego? W Księdze Kapłańskiej czytamy: „ Mów do całej społeczności Izraelitów i powiedz im: Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty, Pan, Bóg wasz” ( 19,2). Świętość więc, nie jest zarezerwowana dla wybranych. Świętość może stać się udziałem każdego, bo przecież wszyscy jesteśmy odkupieni Krwią Bożego Syna. Wszyscy mamy możliwość stania się świętymi i dostania się do nieba, niebiańskiego Jeruzalem. Dzień Wszystkich Świętych przypomina, jest wezwaniem dla każdego z nas, by stawać się świętym, bo każdy chrześcijanin ma obowiązek zostania nim. Jak dotąd wszyscy jesteśmy w drodze do niebiańskiego Jeruzalem i obyśmy się wszyscy spotkali tam, gdzie są już Pan, Jego Matka i Wszyscy Święci, gdzie rzesza zbawionych.

 

„ Oto wielki tłum, którego nie mógł nikt policzyć, z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków, stojący przed tronem i przed Barankiem. Odziani są w białe szaty, a w ręku ich palmy” ( Ap 7,9). 

 

By podzielić się refleksją o świętości, 27 października w naszym kościele,  w ramach katechezy, odbył się kolejny Wieczór Wszystkich Świętych, pt. " Zagubiony Święty". Poniżej kilka zdjęć z Wieczoru.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odsłony: 880