Różaniec Do Granic - 7 października 2017r - ZDJĘCIA I FILM

Opublikowano: niedziela, 08 październik 2017

Maryjo!

My, Polacy, odpowiadamy na Twoje wezwanie.

Odmawiamy różaniec!

 

 

Za nami niezwykła inicjatywa " Różaniec Do Granic", w której udział wzięło ponad milion Polaków. W święto Matki Bożej Różańcowej, 7 października, cała Polska została opleciona żywym różańcem.  W kościołach wszystkich diecezji na obrzeżach Polski, odbyły się Eucharystie poprzedzające narodową modlitwę różańcową. 

 

 Na to niezwykłe wydarzenie religijne złożyły się dwa etapy. W pierwszej części, rano zgromadziliśmy się w naszym kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w liczbie 351 osób! Pielgrzymi przybyli z naszej diecezji, ale także z innych zakątków Polski. Wysłuchaliśmy konferencji, wzięliśmy udział w Eucharystii i adorowaliśmy Najświętszy Sakrament. Następnie po wspólnym posiłku - pysznej grochówce przygotowanej przez Tanowską Straż Pożarną, pojechaliśmy w wyznaczone miejsce, zwane strefą modlitwy. Nasza strefa to granica polsko - niemiecka w Dobieszczynie. Tam o godz. 14.00 rozpoczęła się modlitwa różańcowa, której towarzyszyły różne intencje ; o pokój w ludzkich sercach w Polsce i na całym świecie, prośba o nawrócenie, pojednanie, zdrowie i dobre relacje w rodzinach.

 

Panowała wspaniała atmosfera przyjaźni, miłości braterskiej. Sznur ludzi - dzieci, młodzież, dorośli -  stojący wzdłuż drogi wyznaczającej granicę Polski, zjednoczeni w modlitwie, uśmiechający się, wzruszeni, zamyśleni, oddani, skupieni, zakochani w Bogu, zakochani w Maryi. Uczniowie Jezusa Chrystusa, z Jego pokojem w sercach, na granicy polsko - niemieckiej, z różańcami w rękach, w bitwie o pokój - to ogromne, piękne, cudowne świadectwo wiary, nadziei i miłości!

 

Bóg zapłać wszystkim za wspólną modlitwę! 

 

Zapraszamy na oglądnięcie zdjęć i filmu, które zamieszczamy poniżej ( kliknij w "czytaj więcej")

 

 FILM  -  " RÓŻANIEC DO GRANIC" - TANOWO - DOBIESZCZYN - KLIKNIJ TUTAJ BY OGLĄDAĆ FILM

 

 

Niżej zdjęcia

 ( ze względu na duży rozmiar zdjęć, należy chwilę odczekać, aby wszystkie zdjęcia się załadowały)

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odsłony: 890