×

Błąd

[OSYouTube] Alledia framework not found

Ogłoszenia Duszpasterskie Dwunasta Niedziela w Ciągu Roku

Opublikowano: sobota, 18 czerwiec 2022
ogloszenia lepsze1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.  
 
2. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ  w 2000 roku. Modlimy się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów. 
 
3. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. 
 
4. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W naszej parafii Msza Św. odpustowa. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu do mszy Św. sobotniej. Lista chętnych na adorację całodobową wyłożona jest na stoliku za ławkami. Proszę wpisywać się na konkretną godzinę. Intencja adoracji to modlitwa o pokój na całym świecie, Ukrainie i w naszych rodzinach. Dziękujmy też panu Jezusowi za dobroczyńców i ofiarodawców nowego kościoła i domu parafialnego.   
 
5. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, na Mszą Świętą  o godz. 18.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji. 
 
6. W sobotę, 25 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 25 czerwca. 
 
7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.
 
8. Niech Boże bł. towarzyszy nam na nadchodzący tydzień.
W tym tygodniu patronuje nam:
- wtorek, 21 czerwca – Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591), jezuicki zakonnik, patron młodzieży studiującej. 
Odsłony: 165