Ogłoszenia Duszpasterskie XXIII Niedziela Zwykła

Opublikowano: niedziela, 06 wrzesień 2020

 

ogloszenia lepsze1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z Orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. 
 
2. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. 
 
3. Serdecznie zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszę Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 18.00.
 
4. Młodzież, która chce się przygotować do sakramentu bierzmowania, zapraszam na spotkanie organizacyjne w sobotę 12 września po Mszy Św.
 
5. Głos Królowej nieba i ziemi, Matki Kościoła, Bożej Posłanniczki rozlegający się od tylu lat na wszystkich kontynentach i tak w wielu krajach jest słyszany przez lud wierny i wzbudza w sercach ludzi, pragnienie zakładania „Wieczerników Maryjnych”. Takie wieczerniki powstały od 70 lat XX w. na całym świecie, także w Polsce. Nasz wieczernik powstał rok temu. Ma na celu przyczyniać się do tryumfu Niepokalanego Serca Maryi w czasach ostatecznych. Matka Boża rozpoczęła swoje dzieło w 1973 r. poprzez słowa do ks. Stefana Gobiego. Tak powstała książka „Do kapłanów umiłowanych synów Matki Bożej”. Program „Wieczernika” oprócz modlitwy, czytania fragmentów książki, zawiera akt poświęcenia się Bogu za nawrócenie grzeszników świata. Zainteresowanych zapraszamy w każdą środę po Mszy Św. o 18.00.
 
6. Kto by chciał zawierzyć się Maryi, może to uczynić przez specjalne przygotowanie się, które organizowane jest w Policach. Szczegóły można wyczytać na plakacie umieszczonym w gablocie.
 
7. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na budowę nowego kościoła. Na dzień pierwszego września posiadamy na koncie 13721 zł i 19 gr. Niech Łaska Boża towarzyszy nam w nadchodzącym tygodniu.
 
ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
Pan Artur Jurczak zam. w Szczecinie z Panią Magdaleną Gicalą zam. w Tanowie.
 

 INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH (od 7 do 20 września)

 
Poniedziałek 7.09. godz. 18.00 - O łaskę zdrowia dla Wiesławy.
Wtorek 8.09 godz. 18.00 - O łaskę zdrowia dla Wiesławy.
Środa 9.09 godz. 18.00 - O łaskę zdrowia dla Wiesławy.
Czwartek 10.09 godz. 18.00 - O łaskę zdrowia dla Wiesławy.
Piątek 11.09 godz. 18.00 - O łaskę zdrowia dla Wiesławy.
Sobota 12.09 godz. 18.00 - O łaskę zdrowia dla Wiesławy.
 
Niedziela 13.09. godz. 8.00 - O łaskę zdrowia dla Wiesławy.
godz. 9.30 - śp. Bogdan Fischban.
godz. 11.00 - śp. Anielę, Ludwika Basarów zmarli z rodziny Basarów.
godz. 12.00 Bartoszewo - O Boże Błogosławieństwo i wszelkie łaski, opiekę Matki    Bożej dla Wiesławy i Jana z okazji 50 rocznicy ślubu.
 
Poniedziałek 14.09 godz. 18.00 - O łaskę zdrowia dla Wiesławy.
Wtorek 15.09 godz. 18.00 - O łaskę zdrowia dla Wiesławy.
Środa 16.09 godz. 18.00 – śp. Antoniego, Marię Łuczyńskich zmarłych z rodziny i dusze  w czyśćcu cierpiące.
Czwartek 17.09. godz. 18.00 – intencja wolna.
Piątek 18.09. godz. 18.00 – intencja wolna.
Sobota 19.09 godz. 18.00 – intencja wolna.
 
Niedziela 20.09. godz. 8.00 – O łaskę zdrowia i szczęśliwy powrót do domu ofiarodawcy i dzieci. O zdrowie dla Zdzisława.
godz. 9.30 – śp. Rodziców i rodzeństwo Daszyków.
godz. 11.00 - śp. Marię w 30 rocznicę śmierci.
godz. 12.00 Bartoszewo – intencja wolna.
 
Odsłony: 55