×

Błąd

[OSYouTube] Alledia framework not found

Jezus ich przywołał

Opublikowano: niedziela, 11 lipiec 2021
jezus rioEwangelia (Mk 6, 7-13)
Rozesłanie Dwunastu
Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. «Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien».
 
 
I mówił do nich: «Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakimś miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich».
Oni więc wyszli i wzywali do nawracania się. Wyrzucali też wiele złych duchów, a wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.
 
Misja Dwunastu. Konkretne informacje, wskazówki, jak się zachować, co mówić, jak reagować. Uczniowie są gotowi do drogi. Z jednej strony mają niewiele, " bo nic ze sobą nie brali na drogę"; z drugiej strony mają więcej niż inni, bo mogą uzdrawiać i wyrzucać złe duchy, czyli czynić cuda. Z dalszych kart Ewangelii wiadomo, że wiele niezwykłego się wydarzy - mocą Boga - przez ręce tych zwykłych, rozesłanych po dwóch ludzi.
 
Wszystko to ma początek w jednym, zwyczajnym słowie: przywołał. Wszystko zaczyna się od Jego decyzji i Jego słów. Nowa droga, nowe zadania, nowe dary, nowe życie. Weź dziś do ręki Słowo. Pozwól Mu się przywołać. Ono ci powie, kim teraz jesteś i kim możesz się stać. 
 
Odsłony: 255