×

Błąd

[OSYouTube] Alledia framework not found

Ogłoszenia Duszpasterskie Dziewiętnasta Niedziela w Ciągu Roku

Opublikowano: niedziela, 07 sierpień 2022
 
ogloszenia lepsze1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo (kolekta mszalna). Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów. 
 
2. W środę, 10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku.  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
3. W sobotę, 13 sierpnia matki Bożej Fatimskiej, serdecznie zapraszam, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata. 
4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.
5. Z powodu wyjazdu ks. Proboszcza na pogrzeb do  rodzinnej parafii mszy św. w poniedziałek i we wtorek nie będzie. Odwiedziny chorych też zostały przełożone na 12 sierpnia w piątek. Serdecznie dziękuję za wyrozumiałość.
6. Życzę miłej niedzieli i nadchodzącego tygodnia. Niech Boże bł. towarzysz nam w nadchodzącym tygodniu.
W tym tygodniu patronują nam:
- poniedziałek, 8 sierpnia - Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;
- wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;
- środa, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;
- czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek. 
Odsłony: 213