×

Błąd

[OSYouTube] Alledia framework not found

Ogłoszenia Duszpasterskie XXV Niedziela w Ciągu Roku

Opublikowano: niedziela, 18 wrzesień 2022
ogloszenia lepsze1. Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne (kolekta mszalna). Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa. 
 
 
 
2. Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. 
3. Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana. 
4. W środę, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. 
5. W piątek, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie.   
6. W najbliższą niedzielę, 25 września, w Kościele przypada 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. 
W przyszłą niedzielę w naszej Diecezji Szczecińsko – Kamieńskiej po Mszach Św. będziemy mogli wesprzeć ofiarą finansową hospicja działające na terenie naszej diecezji. Kto wyraża taką chęć może wrzucić ofiarę do skarbony znajdującej się przy konfesjonale.
7. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską,  umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.   
8. Bóg zapłać Wam za modlitwę i ofiary na budowę nowego kościoła i domu parafialnego. Niech Wam Pan Bóg błogosławi na nadchodzący tydzień.
W tym tygodniu patronują nam:
- wtorek, 20 września – Świeci Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter oraz Paweł Chong Hasang (1795-1839) i towarzysze, męczennicy koreańscy z XIX wieku;
- środa, 21 września – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista, nawrócony celnik z Kafarnaum, uczeń Jezusa i autor jednej z Ewangelii;
- piątek, 23 września – Święty Pio z Pietrelciny (1887-1968), włoski kapucyn, stygmatyk, rozkochany w  Eucharystii. 
Odsłony: 32