Św. Siostra Faustyna Kowalska - wspomnienie

Opublikowano: piątek, 05 październik 2018


" Nie szukam szczęścia poza wnętrzem, w którym przebywa Bóg. Cieszę się Bogiem we własnym wnętrzu. Tu z nim ustawicznie przebywam, tu jest największa moja z Nim zażyłość, tu z Nim przebywam bezpiecznie, tu nie dosięga wzrok ludzki. [...] Cóż to szkodzi mi żyć otoczona sercami niechętnymi, gdy mam pełnię szczęścia w duszy własnej? Albo co mi pomoże życzliwość serc innych, jeżeli nie posiadam we własnym wnętrzu Boga?"

 

 

Święta Siostra Faystyna, Helena Kowalska ( 25 sierpnia 1905 - 5 października 1938).

Wielka święta Kościoła, znana jest jako autorka Dzienniczka, w którym zapisywała swoje duchowe przeżycia. Znana jest także jako propagatorka kultu Bożego Miłosierdzia.

Oskarżano ją o histerię i fantazjowanie. Długo nikt nie wierzył, że ta prosta, niewykształcona dziewczyna została wybrana przez Pana Jezusa na " Sekretarkę Bożego Miłosierdzia".

Gdy doświadczała ciemności, czuła, że Bóg ją opuścił, że została zupełnie sama. Gdy widziała Pana Jezusa, rozmawiała z Nim.

" Nie bój się, Ja jestem z tobą"

" przygotujesz świat na ostateczne przyjście Moje" - powiedział Jej Pan Jezus.

Jak miała tego dokonać?

W mistycznych wizjach widziała i piekło, i swoją kanonizację. Kościół długo nie potrafił docenić wagi jej przesłania. Kult Bożego Miłosierdzia rozprzestrzenił się jednak na cały świat - tak jak chciał tego Pan Jezus.

Kim jesteś, Faustyno?

Biografia:  „Faustyna” – film biograficzny w reżyserii Jerzego Łukaszewicza z 1994 z Dorotą Segdą w głównej roli. Jest to hagiograficzna historia życia siostry Faustyny Kowalskiej. Aby oglądać kliknij TUTAJ

Dzienniczek - aby czytać kliknij TUTAJ 

Odsłony: 1937