Budowa Kościoła w Tanowie - kronika maj 2018 - fundamenty/stan zero

Opublikowano: środa, 23 maj 2018

„Budujcie ten dom,

a upodobam go sobie

i w nim doznam czci

- mówi PAN ” 

(Aggeusza 1, 8)

  

 

 

 

 

Z pomocą Bożą, budowa naszego Kościoła posuwa się do przodu. Z początkiem roku 2018 zabetonowano ławy fundamentowe pod Kościół i Plebanię. Od tamtego momentu wykonaliśmy następujące prace:

 

  • Ułożono izolację poziomą pod ściany fundamentowe z bloczków betonowych.
  • Wymurowano ściany fundamentowe z bloczków betonowych.
  • Zaszalowano, zazbrojono i zabetonowano słupy oraz wieńce ścian fundamentowych.
  • Wykonano pionową izolację przeciwwodną ścian fundamentowych.
  • Wykonano izolację termiczną ścian fundamentowych za pomocą styropianu.
  • Ułożono folię kubełkową na izolacji termicznej ścian fundamentowych.

 

W chwili obecnej - 23 maja 2018 r. - trwa zasypywanie i zagęszczanie fundamentów. Następnym etapem będzie ułożenie kanalizacji podposadzkowej i wylanie betonu na gruncie, co będzie oznaczało zakończenie „stanu zero”. 

 

Dotychczasowe prace pochłonęły zebrane do tej pory fundusze, dlatego kolejny etap będzie możliwy po uzbieraniu potrzebnych pieniędzy. 

W celu ich zaoszczędzenia, część prac jest realizowana systemem gospodarczym, przy udziale naszego Proboszcza, Księdza Marcina Madeja oraz pana Zbyszka Niezgody. Bardzo dziękujemy za bezinteresowne zaangażowanie się w tak ciężkie i wyczerpujące prace. Bóg zapłać! 

 

Serce Jezusa jest hojne dla wszystkich, którzy Go wzywają. Dlatego prosimy przede wszystkim o modlitwę, aby nasze wspólne dzieło jakim jest budowa Kościoła w Tanowie, mogło jak najszybciej powstać. Prosimy także o wsparcie finansowe, a wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania, Bóg zapłać. Darowiznę na budowę Kościoła można odpisywać od podatku w rozliczeniu rocznym. 

Parafia Rzym-Kat Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tanowie. 

ING Bank Śląski 67 1050 1559 1000 0090 7682 7493.

 

Poniżej znajdziecie droga Wspólnoto Tanowska kilka zdjęć z budowy.

 

 

Poniżej całego tekstu są zdjęcia z budowy, ale chciałabym przy okazji tego wpisu, podzielić się z Wami, nie tylko zdjęciami, ale także Księgą Aggeusza, na którą od dłuższego czasu ciągle w Biblii natrafiam.

 

„ PAN tak przemówił przez proroka Aggeusza (…) 

 

„ Tak mówi PAN Zastępów: Lud ten mówi: 

„ Jeszcze nie nadszedł czas na odbudowę domu PANA.” 

Wtedy PAN tak przemówił przez proroka Aggeusza:

A czy dla was nadszedł już czas,

żebyście mieszkali w przyozdobionych domach,

podczas gdy dom Pana leży w gruzach?

 

Teraz tak mówi PAN Zastępów:

Rozważcie, jak się wam powodzi!

Siejecie wiele, lecz zbieracie mało,

jecie, lecz nie zaspokajacie głodu,

pijecie, lecz nie gasicie pragnienia,

ubieracie się, lecz nie odczuwacie ciepła,

a kto pracuje dla zarobku,

pracuje dla dziurawej kieszeni.

 

Tak mówi PAN Zastępów:

Rozważcie, jak się wam powodzi!

Idźcie w góry,

sprowadźcie drewno,

budujcie ten dom,

a upodobam go sobie

i w nim doznam czci 

- mówi PAN. 

Liczyliście na wiele, lecz macie mało. A kiedy przynieśliście to do swojego domu, Ja i to rozproszyłem. Dlaczego? -wyrocznia PANA Zastępów. Ponieważ mój dom leży w gruzach, podczas gdy każdy z was gorliwie troszczy się o własny dom. Dlatego niebo wstrzymało deszcz nad wami, a ziemia nie wydała swojego plonu. Sprowadziłem też suszę na ziemię, na góry, na zboże, na winne krzewy i drzewa oliwek, na wszystko, co wydaje ziemia, na ludzi i na zwierzęta, i na wszelką pracę rąk waszych.

(…)

Odwagi cały ludu tej ziemi! - wyrocznia PANA. Do dzieła! Gdyż Ja Jestem z wami! - wyrocznia PANA Zastępów. 

Zgodnie z obietnicą (…) mój duch jest stale wśród was. Nie bójcie się! Gdyż tak mówi PAN Zastępów: Jeszcze tylko krótka chwila, a poruszę niebo i ziemię, morze i stały ląd. Ja poruszę wszystkie narody, tak że napłyną kosztowności wszystkich narodów i napełnię ten dom chwałą - mówi PAN Zastępów. Moje jest srebro i Moje jest złoto - wyrocznia PANA Zastępów.

Chwała przyszłego domu będzie większa niż dawniej - mówi PAN Zastępów. W tym właśnie miejscu będę obdarzał pokojem - wyrocznia PANA Zastępów." ( Księga Aggeusza)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odsłony: 2698