Parafialne Spotkanie Opłatkowe - zdjęcia

Opublikowano: poniedziałek, 18 grudzień 2017

 

 

Dzielenie się opłatkiem, czyli cienkim, niekwaszonym chlebem, jest symbolem wzajemnej miłości, przebaczenia i jedności, a także wyrazem najgłębszych i najszlachetniejszych życzeń, jak również gotowości dzielenia się sobą z bliźnimi. 

Opłatkowe spotkanie wszystkich grup i wspólnot działających w naszej parafii, miało miejsce 8 grudnia po Mszy Świętej w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. 

 

Po odczytanym fragmencie Ewangelii, ks. Proboszcz Marcin Madej poprowadził modlitwę i złożył wszystkim życzenia na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Następnie wszyscy obecni podzielili się opłatkiem, osobiście składając sobie życzenia, a później zasiedli do wspólnego stołu. Płomień świecy wigilijnej na stole, przypominał, że światłością świata jest Chrystus, rozpraszający ciemności smutku i zniechęcenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odsłony: 1091