Zebranie Żywego Różańca.

Kategoria: Żywy różaniec Opublikowano: sobota, 20, sierpień 2016 Agnieszka Malicka

Uprzejmie informujemy, że w pierwszą sobotę września ( 3 września 2016r. ) po Mszy Świętej, odbędzie się zebranie Żywego Różańca.

Wigilia Bożego Narodzenia 2015 - Żywy Różaniec

Kategoria: Żywy różaniec Opublikowano: niedziela, 20, grudzień 2015 Agnieszka Malicka

WIGILIA

19 grudnia 2015r.

ŻYWY RÓŻANIEC

Kiedy składamy sobie życzenia, łamiąc się chlebem, dzielimy się sercem i miłością. Przy dzieleniu zawsze obecny jest z nami Chrystus – „Bo gdzie dwóch lub trzech jest zebranych w Moje imię, tam jestem wśród nich” (Mt 18,20)

 

Z Różańcem przez życie - Różaniec Św. Ojca Pio.

Kategoria: Żywy różaniec Opublikowano: sobota, 07, listopad 2015 Agnieszka Malicka

BŁOGOSŁAWIĘ WAS!

ORĘDZIE PANA JEZUSA

Przekazane za pośrednictwem Klemensa Dominiquez Gomes

w Palmar de Troya ( Hiszpania)

" Moje dzieci, nie potraficie wyobrazić sobie tej wielkiej radości, którą Moje Serce odczuwa, gdy odmawiacie Różaniec Ojca Pio, gdyż zachęca on do pokuty. Odmawiając go czynicie to za tych, którzy nie modlą się, którzy bluźnią i Moje Najświętsze Serce obrażają, z którego tylko Miłosierdzie płynie dla wszystkich. Im więcej modlicie się, tym więcej grzeszników nawracacie i tym więcej osób zbliża się do Mnie w Eucharystii, w której daję się wam dla waszego dobra. Moje dzieci! Jest on pewnym znakiem zjednoczenia się z Przenajświętszą Trójcą i Moją Najświętszą Matką też i waszą Matką."

Różaniec Świętego Ojca Pio.

św. Ojciec Pio : "Módlcie się - czas nagli. Przylgnijcie do Różańca. Ledwie się obudzisz, nie pozostawiaj ani sekundy szatanowi, zaczynaj odmawiać Różaniec. Nawet wtedy, gdy pracujesz : myjesz naczynia czy cokolwiek innego robisz, módl się - bo wtedy nie dajesz miejsca szatanowi, żeby pracował w twoich myślach. A poza tym kroczysz w wolności i zawsze jesteś spokojny. Z tą swoją bronią przeciwko atakom szatana nie rozstawaj się nigdy. Zawsze odmawiaj Różaniec. Okazujcie wdzięczność Maryi, bo Ona dała nam Jezusa. Kto dużo się modli na Różańcu, ten się zbawia. Kto mało się modli, ten jest narażony na niebezpieczeństwo. Kto się nie modli na Różańcu, jest już w niebezpieczeństwie. Kto się nie modli wcale, ten się potępia. Zawsze odmawiaj Różaniec. Niech Ci Maryja przemieni w radość wszystkie cierpienia. Módl się - tym się zwycięża szatana. A szatan tak się lęka Maryi, że kiedy człowiek wypowiada Jej Imię, on pierwszy się na jego wołanie stawia, aby przeszkodzić, wytrącić z ręki Różaniec, a wy się módlcie, kochajcie Maryję i czyńcie dobro. Odmawiajcie Różaniec, odmawiajcie go zawsze, jak tylko możecie."

Wspólnota Żywego Różańca w naszej Parafii

Kategoria: Żywy różaniec Opublikowano: piątek, 23, październik 2015 Agnieszka Malicka

 

WSPÓLNOTA ŻYWEGO RÓŻAŃCA

Spotkania w powszednie dni tygodnia godzina 17:30, w niedziele godzina 9:00

 

„Chcę, abyście codziennie odmawiali Różaniec”

(z orędzi Matki Bożej w Gietrzwałdzie, Fatimie i innych)

Poniżej:

Wspólnota Żywego Różańca w naszej Parafii, intencje stałe oraz obietnice Maryi dla odmawiających Różaniec Święty.

Miesiąc Różańca Świętego - październik

Kategoria: Żywy różaniec Opublikowano: piątek, 02, październik 2015 Agnieszka Malicka

„Jedno tylko Zdrowaś Maryjo dobrze powiedziane wstrząsa całym piekłem”

św. Jan Maria Vianney


Rozpoczął się październik - miesiąc Różańca Świętego.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odbywać się będą przez cały miesiąc w dni powszednie o godz. 17.30 przed Mszą, a w niedziele – o godz.: 9.00. Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nich udziału, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach. Dzieci szczególnie zapraszamy w piątki.


Kazanie św. Jana Maria Vianney - O Różańcu


" Synu, oto Matka twoja" - jak słodkie i pocieszające są te słowa dla chrześcijanina, który pojmuje ogrom miłości, jaki w sobie zawierają. O moi drodzy, jak bezpiecznym jest ten, kto pokłada prawdziwą ufność w Najświętszej Maryi Pannie! Wszystkie Jej uroczystości przypominają nam wielkie dobrodziejstwa nieba : Jej Niepokalane Poczęcie, Narodzenie, Ofiarowanie w świątyni, Nawiedzenie św. Elżbiety, Jej Boleść, wreszcie Jej Wniebowzięcie. Śmiało możemy jednak powiedzieć, że uroczystość Różańca świętego jest streszczeniem wszystkich łask, jakie Maryja otrzymała od Boga w ciągu swego życia, a zarazem przypomina nam, że Jezus Chrystus złożył w Jej ręce wszystkie skarby. Ale czy my pragniemy wzbogacić się dobrami niebieskimi? Jeżeli tak, to idźmy do Maryi, u Niej znajdziemy cnoty, których sobie życzymy : pokorę, czystość, niewinność, miłość Boga i bliźnich, pogardę ziemi i pragnienie nieba. Aby zaś lepiej was o tym przekonać, wykażę wam, że przez Nią otrzymujemy wszystkie łaski, że wszystkie bractwa ustanowione na Jej część, a zwłaszcza Bractwo Różańcowe, są zadatkiem i dowodem Jej miłości i dobroci względem nas.

Więcej artykułów…