Święta Teresa od Dzieciątka Jezus - wspomnienie 1 października

Kategoria: Święci i Patroni Opublikowano: poniedziałek, 02 październik 2017 Agnieszka Malicka Drukuj E-mail

Święta Teresa od Dzieciątka Jezus

(1873 – 1897)

Teresa z Lisieux

 

Doktor Kościoła

 

 

 

Teresa Martin urodziła się 2 stycznia 1873 roku w Alençon we Francji. W piętnastym roku życia wstąpiła do klasztoru karmelitanek bosych i otrzymała imię Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza. W życiu zakonnym starała się z miłości ku Bogu doskonale spełniać wszystkie, nawet najmniejsze obowiązki. Nazwała tę drogę do doskonałości "małą drogą dziecięctwa duchowego". Swoje przeżycia duchowe notowała w rękopisach znanych pod nazwą "Dzieje duszy”.

 

Zmarła 30 września 1897 roku. Papież Pius XI kanonizował ją w roku 1925 i ogłosił Patronką Misji Katolickich. 19 października 1997 roku papież Jan Paweł II ogłosił ją Doktorem Kościoła Powszechnego.

 

 

Życie św. Teresy od Dzieciątka Jezus - KLIKNIJ

 

Pisma św. Teresy od Dzieciątka Jezus - KLIKNIJ

 

Opracowania - KLIKNIJ

 

Wspomnienie - KLIKNIJ

Odsłony: 374