św. Antoni z Padwy - wspomnienie 13 czerwca

Kategoria: Święci i Patroni Opublikowano: wtorek, 13 czerwiec 2017 Agnieszka Malicka Drukuj E-mail

Święty Antoni z Padwy

( 1195 Lizbona - 13 czerwca 1231)

Antoni Padewski, właśc. Fernando Martins de Bulhões, pol. Ferdynand Bulonne – portugalski teolog, franciszkanin, święty Kościoła katolickiego, prezbiter i doktor Kościoła. Od czasów Piusa XII nazywany Doctor Evangelicus.

Mistrz ewangelicznej pokory.

Poznaj niezwykłego Świętego - Świętego Antoniego z Padwy, który tak ukochał Pana Boga, że wyprasza wszystkim potrzebującym zdroje łask. Przekonuje, by mówić „nie” zniechęceniu, poczuciu porażki, obawom.  Zachęca nas, by ufać Jezusowi Chrystusowi, Który jest sensem życia.

Św. Antoni, wierny do końca Chrystusowi, nazywany Padewskim Lekarzem Dusz, może nam pomóc wyprosić u Pana Boga ogromną ziemską łaskę - Pokój Serca bez względu na okoliczności życia.

Św. Antoni z Padwy mówił, że jeśli jakaś rzecz czy kwestia nie jest warta poruszenia nieba i ziemi – zostaw ją. Bez żalu porzuć i zapomnij. Życie to chwila. Szkoda ją przegapić.

Film o życiu św. Antoniego w 2 częściach.

Kliknij w linki aby oglądać.

Antonii, Boży Wojownik -  Część 1

Antonii, Boży Wojownik - Część 2