Św. Hiacynta i św. Franciszek - Fatimskie Dzieci - wspomnienie

Opublikowano: środa, 20 luty 2019

18491674 1167681946694864 1988837036401756147 oDzisiaj obchodzimy wspomnienie św. Hiacynty i św. Franciszka, rodzeństwa portugalskich dzieci, którym w Fatimie w 1917 roku - od maja do października - ukazywała się Maryja. Dzieci zostały beatyfikowane w Fatimie 13.05.2000 przez Jana Pawła II, a kanonizowane – 13.05.2017 przez papieża Franciszka w 100-lecie Objawień Fatimskich.

 

MODLITWY DZIECI FATIMSKICH

Matka Boża, a wcześniej Anioł Pokoju, nauczyli dzieci fatimskie pewnych modlitw. Najważniejszą z nich jest oczywiście różaniec. Ponadto Matka Boża nauczyła dzieci dodatkowej modlitwy na zakończenie dziesiątków różańca, a także modlitwy odmawianej przy ofiarowywaniu Bogu dobrych uczynków, cierpień i umartwień. 

Modlitwy przekazana dzieciom przez Matkę Bożą

Akt wynagrodzenia odmawiany po każdym dziesiątku różańca:

"O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia".

Ofiarowanie dobrych uczynków cierpień i umartwień:

"O Jezu, czynię to z miłości do Ciebie, w intencji nawrócenie grzeszników, oraz jako zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Serce Maryi". 

Modlitwy przekazane dzieciom przez Anioła Pokoju

Akt uwielbienia Boga:

"Boże mój, wierzę w Ciebie. Uwielbiam Ciebie! Ufam Tobie i miłuję Ciebie! Proszę Cię o przebaczenie dla tych, którzy w Ciebie nie wierzą, Ciebie nie wielbią, Tobie nie ufają i Ciebie nie miłują".

Modlitwa do Trójcy Przenajświętszej:

"Trójco Przenajświętsza, Ojcze, Synu i Duchu Święty. W najgłębszej pokorze cześć Ci oddaję, ofiaruje Tobie Przenajdroższe Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo Pana naszego, Jezusa Chrystusa, obecnego na ołtarzach całego świata, jako wynagrodzenie za zniewagi, świętokradztwa i obojętność, którymi jest On obrażany. Przez nieskończone zasługi Jego Najświętszego Serca i przez przyczynę Niepokalanego Serca Maryi, proszę Cię o łaskę nawrócenia biednych grzeszników. Amen".

Zjęcie : część fot.VICONA.pl

Tekst: VICONA.pl

Odsłony: 192