Wigilia Bożego Narodzenia 2015 - Schola i Ministranci

Opublikowano: niedziela, 20 grudzień 2015

WIGILIA ZE SCHOLĄ I MINISTRANTAMI

A gdy zabłyśnie gwiazdka w błękitnej dalekości,
będziemy z sobą dzielić opłatek – chleb miłości.
A łamiąc okruch biały, wśród nocy świętej ciszy,
niech się serca nasze jak dzwon rozkołyszą.
Oto już cud się spełnia, już biją w niebo dzwony.
O, witajże nam Jezu, w Betlejem narodzony.
Rozwarły się niebiosa, już kolęd płyną dźwięki:
o witaj nam, witaj Jezu malusieńki


Zjednoczeni przy wigilijnym stole wspominamy cud przyjścia na świat Syna Bożego i dzielimy radość z Jego bliskości. Najważniejszym momentem wieczerzy wigilijnej jest dzielenie się opłatkiem, który jest symbolem wzajemnej miłości, przebaczenia i jedności, wyrazem najgłębszych i najszlachetniejszych życzeń, jak również gotowości dzielenia się sobą z bliźnimi. Płomień wigilijnej świecy głosi orędzie pokoju i miłości, rozprasza ciemności - to Jezus Chrystus, nasza nadzieja.

Odsłony: 1267