Rozpoczęliśmy Adwent

Opublikowano: niedziela, 29 listopad 2015

SCHOLA W ADWENTOWYM OCZEKIWANIU


Nie lękaj się z ufnością oczekiwać Boga.

On jest dobry. 

"Adwent jest jak wiosna w przyrodzie, kiedy wszystko się odradza, jest świeże i piękne. Adwent ma być dla nas tym samym - ma nas odświeżać i utrzymywać w zdrowiu, byśmy byli zdolni przyjmować Chrystusa pod każdą postacią, w jakiej do nas przyjdzie"( Bł Matka Teresa z Kalkuty)

 

Rok liturgiczny zatoczył krąg i znowu mamy Adwent. Później Boże Narodzenie. Wszystko po to, abyśmy przypomnieli sobie, że Bóg jest z nami i że przyjdzie dzień powtórnego przyjścia Jezusa Chrystusa na ziemię. Można zacząć wszystko od nowa, zatęsknić za Panem. Tak mocno - z całego serca. Możemy znowu zrobić postanowienia.  Św. Paweł mówi - stawajcie się coraz doskonalszymi, a Pan Jezus - uważajcie na siebie i na wasze serca i czekajcie, wyczekujcie, a gdy się spotkamy podnieście głowy i nabierzcie ducha.


Adwent jest to czas czterech tygodni radosnego oczekiwania na to piękne spotkanie z Panem, oczekiwania na ponowne Jego przyjście, oraz czas przygotowań do kolejnego wspominania pamiątki Bożego Narodzenia.


W oczekiwaniu wspiera naszą Parafię jak co roku nasza schola :)

Odsłony: 1312