XV Dzień Papieski - " Jan Paweł II - Patron Rodziny"

Opublikowano: niedziela, 11 październik 2015


" Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu" - św. Jan Paweł II.

"Jan Paweł II był papieżem rodziny. Kiedyś sam tak powiedział, że chciałby zostać zapamiętany jako papież rodziny" - te słowa wypowiedział papież Franciszek w homilii kanonizacyjnej papieży Jana XXIII i Jana Pawła II, 27 kwietnia 2014r. Dzień Papieski obchodzony jest od 2001roku, zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Ojca Świętego.

Tradycyjnie w całej Polsce i poza jej granicami, organizowana jest w tym dniu zbiórka na program stypendialny prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja od piętnastu już lat obejmuje opieką finansową i formacyjną blisko 2500 młodych osób, nazywanych często „Żywym Pomnikiem” św. Jana Pawła II. Tworzą go uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych a także już ponad 1000 studentów z 60 uczelni, także zagranicznych. Podstawowe kryteria otrzymania stypendium to średnia ocen - minimum 4,8, pochodzenie z małej miejscowości do 20 tys. mieszkańców oraz trudna sytuacja finansowa. Program stypendialny można wesprzeć wpłacając środki na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” . Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.dzielo.pl

Z okazji tegorocznego XV Dnia Papieskiego, który obchodzimy pod hasłem " Jan Paweł II - Patron Rodziny", dzieci ze scholi parafialnej przygotowały występ, który zaprezentowały podczas Mszy Świętej o godzinie 11. Schola obchodziła dziś także drugą rocznicę swojej działalności.

ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA ZDJĘĆ

Odsłony: 1401