Ewangelia Mszy Wigilii Zesłania Ducha Świętego

Opublikowano: sobota, 08 czerwiec 2019
imagesSłowa Ewangelii według Świętego Jana 
Strumienie wody żywej
 
W ostatnim, najbardziej uroczystym dniu Święta Namiotów Jezus wstał i zawołał donośnym głosem: «Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie – niech przyjdzie do Mnie i pije! Jak rzekło Pismo: Rzeki wody żywej popłyną z jego wnętrza». A powiedział to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego; Duch bowiem jeszcze nie był dany, ponieważ Jezus nie został jeszcze uwielbiony. (J 7, 37-39)
 
 
Skoro Miłość zniosła śmierć, jak cenna jest Jezusa Krew. Gdy piękno Nieba skryło mój wstyd, obrazem miłości był Twój Krzyż. Uznałeś, że warto znieść ten ból i z radością patrzyłeś poza grób. Uznałeś, że warto znieść tę śmierć. Mój cały dług spłacony już i żyję znów przez Łaski Cud! Na zawsze pusty już jest Jego grób. Jak wielką nadzieją jest nasz Bóg! Pasja przebiła piekło na wskroś, śmierć pokonana, zwycięzcą On! Oddałeś swą wolność za mnie, więc gdzie jest mój wstyd, i gdzie mój grzech? Mój Jezu! Miłością zdobyłeś serce me! Cudowny tak, wspaniały tak, Moc Twoich Ran, zwycięża świat! 
 
Kiedy widzę Krzyż, widzę wolność! Gdy zobaczę grób, będę z Tobą i przez życie wieczne uwielbię Cię, doświadczając Łaski Twej! Moja dusza wielbi Cię, doświadczając Łaski Twej. Cudowny tak, wspaniały tak! Moc Twoich Ran zwycięża świat! 
 
Strumienie życia płyną z Twego Serca mój Jezu. Kto jest spragniony niech przyjdzie i pije!
 
Przygotujmy serca na zesłanie Ducha Świętego. Niech popłyną wody rzeki Żywej! 
 
Odsłony: 311