Ewangelia na Czwartek po Popielcu, 7 marca 2019

Opublikowano: czwartek, 07 marzec 2019
rodzinaSłowa Ewangelii wg Św. Łukasza 
Kto straci swe życie z Mego powodu, ten je zachowa
 
Jezus powiedział do swoich uczniów: «Syn Człowieczy musi wiele wycierpieć: będzie odrzucony przez starszyznę, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; zostanie zabity, a trzeciego dnia zmartwychwstanie».
Potem mówił do wszystkich: «Jeśli ktoś chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa. Bo cóż za korzyść dla człowieka, jeśli cały świat zyska, a siebie zatraci lub szkodę poniesie?»
(Łk 9, 22-25)

 

Czas Wielkiego Postu to wysiłek duchowy o „wzmocnienie siły wewnętrznego człowieka” (św. Jan Paweł II). To bardzo trudna, wewnętrzna praca. Każdego dnia muszę wybrać dobrze. Bóg stawia przede mną wybór: życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Muszę umieć dokonać właściwego wyboru. Nie przywiązywać mojego serca do wymiarów doczesności, ale pamiętać, że jest wieczność. Muszę walczyć o duszę. 

W życie człowieka wpisana jest tajemnica wieczności. Trzeba coś stracić ze swojego życia dla Jezusa, żeby uratować życie, naszą wieczność. W naszej codzienności jesteśmy atakowani krzykliwymi reklamami, które proponują nam filozofię „chwytania życia”. W tej filozofii nie ma miejsca na wyrzeczenie, wzięcie krzyża. Jest natomiast pusta zabawa, która donikąd nie prowadzi. Można zdobywać cały świat, mieć wszystko, ale być człowiekiem nieszczęśliwym. Tymczasem trzeba zadbać o własną duszę, zatrzymać się na chwilę, pomyśleć o wieczności.

Watro uchwycić się Jezusowego programu, Jezusowej filozofii życia. Uchwyciła się tego progamu rodzina ze zdjęcia. Projekt:  " Rodzina jak malowana" przedstawia ich świadectwo. Na początku czytamy: " Zwykła rodzina: dwa plus jeden. A jednak niezwykła. Pod wieloma względami mieli w życiu trudniej, nie tylko przez niepełnosprawność, którą mają oboje rodziców, ale także przez świat, który patrzy na takich jak oni z pewnym dystansem ..." - po więcej kliknij tutaj. 

 

fot: vicona.pl

projekt " Rodzina jak malowana" - vicona.pl

Odsłony: 274