Ewangelia na Czwartek 28 lutego 2019

Opublikowano: czwartek, 28 luty 2019
49422418 2202627156461849 5769839497575399424 nSłowa Ewangelii wg Św. Marka
Unikać okazji do grzechu
 
Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody. A kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu lepiej byłoby kamień młyński uwiązać u szyi i wrzucić go w morze.
 
 
Jeśli zatem twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony. I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła. Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie ginie i ogień nie gaśnie. Bo każdy ogniem będzie posolony. Dobra jest sól; lecz jeśli sól smak swój utraci, czymże ją przyprawicie? Miejcie sól w sobie i zachowujcie pokój między sobą». (Mk 9, 41-43. 45. 47-50)
 
 
Słowa Jezusa wymierzone przeciwko zgorszeniu odbierają mowę - zwłaszcza naszemu pokoleniu, które zatraciło poczucie grzechu i nie zdaje sobie sprawy ze spustoszenia, jakie zło sieje w duszach. Jezus jednak to widzi i wskazuje palcem nie tylko na gorszący świat, ale także na każdego, z którego winy dokonuje się zgorszenie. Podstawowym i najpoważniejszym zgorszeniem jest gaszenie wiary w sercach dzieci, które wierzą w Boga, i oddalanie ich od Niego. Utrata wiary jest utratą Jezusa, a wraz z Nim utratą sensu życia i zbawienia. Ileż " kół młyńskich" trzeba by zawiesić za rozmiar tego zgorszenia?
 
grafika/foto: Aleksandra Pulińska 

Odsłony: 175